Home
   
Welkom op de site van de Lauwerkrans
Koningschieten 2017 PDF Afdrukken E-mailadres
dinsdag 18 april 2017 08:11

Koningstitel De Lauwerkrans pas na Shoot-Off beslist

Paasmaandag 14:00 uur, traditioneel het moment dat er in het clublokaal van De Lauwerkrans gestreden wordt om de Koningstitel. Afgaande op de resultaten van het gehele seizoen beloofde het weer een spannende strijd met meerdere kanshebbers te worden. En een spannende strijd werd het! Tegelijkertijd schoten zeven Masters om de titel Hertog, die over 25 pijlen beslist zou worden.

Naast de Koningstitel stond er voor enkele schutters nog meer op het spel. Pieter Custers en Martien Heijkers konden beiden hun 13e Koningstitel winnen, een clubrecord. Martien, die zijn titel verdedigde, kon tevens de eerste nieuwe Keizer sinds 2000 (Pieter) worden na opeenvolgende titels in 2015 en 2016.

Vanaf serie één brak er een spannende strijd los. Pieter (48), Martien (49) en Gert-Jan (50) schoten uit de startblokken, Emiel startte iets trager maar sloot met een serie van 50 in de tweede serie direct aan. Het onderlinge verschil tussen de nummers 1 en 4 groeide gedurende de eerste 25 pijlen niet verder dan vier punten. Het werd niet persé een strijd van hoog niveau, de spanning vergoedde echter veel. Na 25 pijlen ging Gert-Jan aan de leiding met 237, Pieter volgde met 235 met daar achter Martien (233) en Emiel (232).

Ook bij de Hertogen bleef het tot het einde spannend. Jan Custers nam in de eerste serie overtuigend de leiding en gaf deze, hoewel met zéér klein verschil, niet meer af. Met 223 prolongeerde hij zijn Hertog titel, gevolgd door Henk Heijkers (215) en Harie Heijkers (209)

In de tweede 25 pijlen probeerde Pieter direct het verschil te maken. Na 35 pijlen leek het gat geslagen en ging Pieter aan de leiding met acht punten voor op Martien, negen op Emiel en tien op Gert-Jan. Een 3 laat in achtste serie bracht echter iedereen weer helemaal terug in de strijd en was het gat tussen de nummers 1 en 4 nog maar vijf punten. Emiel was ondertussen bezig aan een opmars, na de gehele dag rond plek 3-4 gestaan te hebben wist hij op te klimmen naar de tweede plek door het gat naar Pieter nog verder te dichten naar twee punten.

Met nog vijf pijlen te gaan had Pieter zijn eigen lot in handen. Een 10 gevolgd door vier 9’s gaf Emiel echter de kans op de achterstand in te lopen. In extremis wist hij met zijn laatste twee pijlen deze kansen ook te benutten. Zowel Pieter als Emiel eindigde op 467 punten, de derde Shoot-Off in acht jaar tijd was een feit! In de Shoot-Off ging Emiel nog voortvarend van start met een X, tegenover een 8 van Pieter. Pieter wist deze achterstand echter overtuigend om te buigen, zijn drie 10-en en één 9 konden door Emiel niet met 10-en beantwoord worden. Met 47 tegen 45 wist Pieter zijn 13e Koningstitel van De Lauwerkrans op te eisen.

Tijdens de prijzenuitreiking werden er naast de winnaars Pieter en Jan nog meerdere leden in het zonnetje gezet. Zo werd Henk Heijkers na 30 jaar bestuur hartelijk bedankt voor zijn bevlogen bestuurdersschap en werd hem een cadeau aangeboden. Harie Heijkers en Jan Custers (Jz) werden als jubilarissen geëerd, Harie kreeg een beeldje voor 60-jaar verenigingslidmaatschap, Jan ontving eenzelfde beeldje voor 50-jaar lidmaatschap. Jan Custers (Pz) kreeg nog een mooie bos bloemen voor zijn titel Rayonkampioen in de vijfde klasse recurve en het eerste viertal (Pieter, Martien, Gert-Jan en Emiel) ontving bloemen voor hun tweede plek tijdens de landelijke NHB-beker finale.

Na afloop werd er door alle aanwezigen genoten van een voortreffelijk buffet verzorgd door Ruud Heijkers.

Volledige uitslag:

SchutterScore 1Score 2TotaalShoot-Off
Pieter Custers23523246747
Emiel Custers23223546745
Gert-Jan Heijkers237228465
Martien Heijkers233230463
Jan Custers223224447
Antoinette Heijkers216214430
Alfons Custers208214422
Hans Timmermans205210415
Ruud Heijkers215200415
Henk Heijkers215198413
Stef Clerkx213200413
Fer van Doorn201209410
Harie Heijkers209196405
Louis Heijkers175193368
René Custers177178355





Hertog



Jan Custers223


Henk Heijkers215


Harie Heijkers209


Alfons Custers208


Fer van Doorn201


René Custers177


Louis Heijkers175



 
Finale NHB-beker PDF Afdrukken E-mailadres
zondag 02 april 2017 17:03

De Lauwerkrans wint ZILVER tijdens NHB-beker

Voor het eerst sinds de invoering van de NHB-beker nieuwe stijl, wist een viertal van De Lauwerkrans zich te plaatsen voor de landelijke finale. Zondag 2 april was het zo ver, op de banen van Rozenjacht Baarschot werd voor de felbegeerde titel geschoten. Namens Ell kwamen Pieter en Emiel Custers en Martien en Gert-Jan Heijkers in actie.

Tot aan de pauze, in de eerste drie van zeven partijen, verliep voor het viertal van De Lauwerkrans nagenoeg alles vlekkeloos. De start tegen Krijgsman Soranus uit Lieshout was behoorlijk overtuigend. Met sets van 40, 39 en 38 werd al snel een 6-0 voorsprong genomen. Uiteindelijk werd deze wedstrijd gewonnen, net als de volgende wedstrijd tegen Constantia Drunen. Als derde wedstrijd kwam de eerste kraker, tegen het nog ongeslagen viertal van Doele Willem III uit Boekel werd op de valreep een gelijkspel uit het vuur gesleept. Hiermee stond Ell gedeeld tweede met 5 matchpunten.

Lees meer...
 
Bestuurswissel De Lauwerkrans PDF Afdrukken E-mailadres
zondag 02 april 2017 17:00

Bestuurswissel De Lauwerkrans

Na dertig jaar een bestuursfunctie te hebben vervuld, waarvan de laatste dertien jaar als voorzitter, heeft Henk Heijkers tijdens de afgelopen Algemene Ledenvergadering besloten een punt te zetten achter zijn zitting in het bestuur. Henk was periodiek aftredend en besloot zich niet meer herkiesbaar te stellen.

In een stemming is kandidaat bestuurslid Gert-Jan Heijkers unaniem gekozen om deze vacante bestuurspositie op zich te nemen. Met de herverkiezing van de eveneens periodiek aftredende Alfons Custers bestaat het bestuur van De Lauwerkrans daarmee komend jaar weer uit een vijftal.

Vanuit het bestuur is daarna zittend bestuurslid Emiel Custers voorgedragen voor het voorzitterschap. Wederom unaniem is dit door de vergadering goedgekeurd. Hiermee heeft De Lauwerkrans in zijn 100e bestuursjaar een nieuwe voorzitter, Emiel Custers.

Henk Heijkers wordt door de vereniging zéér hartelijk bedankt voor dertig jaar bestuur.



 
 

Willekeurige foto

IMG_1839.jpg